ساخت سوئیچ خودرو و تعمیر در محل

ساخت سوئیچ خودرو

ساخت سوئیچ خودرو

 سوئیچ استارتswitch start

سوئیچی می‌باشد که موتور خودرو با آن روشن یا خاموش می شود.

سوئیچ استارت، در واقع در کنار غربیلک فرمان و در سمت راست آن می باشد که دارای ۴ حالت ( LOCK، ACC، ON وSTART ) است.

باقرار دادن سوئیچ استارت، ۴ حالت زیر رخ خواهد داد:

  • حالت اول: قفل (LOCK)

در این حالت موتور خاموش بوده و فرمان نیز قفل است، در این حالت غربیلک فرمان نمی چرخد.

نکته: فقط در این حالت است که سوئیچ امکان خارج شدن، از جایگاه خود، را دارد.

  • حالت دوم: تجهیزات جانبی (ACC)

در این حالت امکان استفاده از تجهیزات جانبی برقی خودرو مانند رادیو وجود دارد.

در این حالت موتور در حالت خاموش می باشد.

  • حالت سوم: روشن (ON)

در این حالت روشن شدن سیستم های برقی، مدار جرقه زنی و نشانه ها و هشدارهای نمایشگر جلوی داشبورد امکان پدیر می باشد،  موتور خودرو در این حالت خاموش خواهد بود. بنابراین استفاده از روشن بودن سیستم های برقی، دلیلی بر اینکه موتور روشن است، نمی باشد و فقط از باز بودن مدارات الکتریکی در خودرو ، خبر می دهد .

  • حالت چهارم: راه اندازی (START)

در این وضعیت همانطور که از نامش پیداست، موتور راه اندازی شده  و میل لنگ با سرعتی  برابر با حدود ۱۰۰۰ دور در دقیقه می چرخد. بعد از اینکه موتور روشن شد و از روی سوئیچ دستتان را برداشتید، دوباره حالت روشن (ON)  خواهد بود.

  • نکته : بعد از اینکه خودرو روشن شد، به هیچ عنوان سوئیچ در وضعیت راه اندازی (START)، نباشد و از استارت مکرر بعد از روشن شدن موتور خودرو بپرهیزید چون به خرابی استارت ماشین منجر خواهد شد.

سوئیچ استارت به انواع مختلفی چون:

(سوئیچ های معمولی ، سوئیچ های دارای ایموبلایزر ( شناسایی و ارتباط سوئیچ با خودرو به وسیله تراشه ای بوده که بواسطه ی دادن یک کد مشترک بین سوئیچ و خودرو می باشد )، سوئیچ های کنترلی از راه دور، سوئیچ های اثر انگشتی و یا حتی به صورت یک اپلیکشن و برنامه نصب شده روی تلفن همراه  و …) وجود دارد.

ساخت سوئیچ ماشین

ساخت سوئیچ ماشین

ساختن سوئیچ برای ماشین های گران قیمت همانند: سوئیچ بنز، بسیار دشوار و همراه درسرهای خود می باشد. بعضی وقتها، ساختن سوئیچ  غیر ممکن است مثل خودرو های مدل جدید و باید برای داشتن مجدد سوییچ از شرکت اصلی خریداری کنید. یکی از این مدل ماشینها مدل ماشین بی ام و مدل 2016 می باشد، که اگر گم شود در داخل ایران یا حتی جهان قادر به تولید دوباره آن سوییچ نبوده و فقط باید از شرکت بی ام و رسما سوئیچ جدید مورد نظر خود را درخواست و سفارش دهید. بنابر این توصیه ما برای شما این است که حتما، سوئیچ یدک خود را  که از روی کلید اصلی ساخته می شود، ساخته و در صورت گم شدن سوئیچ اصلی این ماشین های گران قیمت خارجی، به جای ساختن دوباره این سوئیچ های گران قیمت، که با هزینه بوده و علاوه بر آن وقت می گیرند، از سوئیچ یدک، استفاده نمایید.

Author: مدیر سایت